ÚvodAko si vybrať sedací vak?

Ako si vybrať sedací vak?

Určite má každý z nás nejakú predstavu o tom, ako si chce zariadiť sedenie v obývačke, relaxačnej zóne, detskej izbe alebo dokonca na terase či v záhrade. Sedenie na sedacích vakoch predstavuje nový trendy spôsob sedenia, ktorý sa vám dokáže dokonale prispôsobiť hneď v niekoľkých smeroch.
 

Sedacie vaky sú vyhotovené tak, aby sa ergonomicky prispôsobili vášmu telu a vytvorili vám tak neskutočný pocit pohodlia a relaxu, pričom vás nič netlačí ani neomína. Variabilitou povrchových úprav na vakoch docielite to, že ich môžete umiestniť  do akéhokoľvek interiéru či exteriéru a vždy budú príjemným dizajnérskym osviežením.
 

Aby však vak splnil požiadavky, ktoré od neho očakávame, mali by sme si pri jeho výbere zodpovedať nasledovné otázky:

  • Akú veľkosť vaku požadujem?
  • Aký materiál preferujem?
  • Aký tvar sedacieho vaku si vybrať?
  • Koľko peňazí chcem do vaku investovať?
     

Akú veľkosť vaku požadujem?

Výber vhodnej veľkosti vaku je alfou a omegou celého výberu. Závisí od dvoch základných parametrov:

-          Výška osoby, ktorá bude vak používať

Vyššia osoba by mala svoj výber zacieliť na väčšie vaky. Platí tu priama úmera, na väčšom vaku si vyššia osoba urobí väčšie pohodlie ako na menšom vaku a naopak, nižšej osobe postačí stredná veľkosť vakov.

Menšie a stredné vaky sú určené pre deti a dorast.

-          Veľkosti priestoru, kam chcete vak umiestniť

Pri výbere vaku je tiež potrebné zvážiť, do akého priestoru plánujeme vak umiestniť. Pokiaľ potrebujeme vak do rozľahlej obývačky alebo relaxačnej zóny, môže siahnuť po väčších vakoch s objemom 500 litrov a viac.

Pokiaľ potrebujem vak do menšieho priestoru, treba si vyberať z menších a stredných vakov okolo 300 až 400 litrov.

 

Aký materiál preferujem?

Aby bol pocit relaxu dokonalý, ďalším dôležitým aspektom pri výbere sedacieho vaku je materiál, z ktorého je vak vyrobený. Pri zodpovedaní tejto otázky si musíme uvedomiť, do akého priestoru chceme vak umiestniť – či to bude interiér alebo exteriér a akej záťaži ho chceme podrobiť.
 

Pokiaľ chceme vak umiestniť do interiéru ako obývačka, detská izba, spálňa, pracovňa, relaxačná zóna, nemusíme sa pri výbere materiálu nijako obmedzovať. V ponuke vakov máme ľahko udržiavateľnú ekokožu a polyester, vzorované bavlnené poťahy, zamatovo jemný plyš, elastický spandex a pre tých náročnejších pravú kožu.
 

Ak chceme vak využiť v exteriéri ako je záhrada či terasa, mali by sme vyberať skôr z odolnejších materiálov ako plastex, nylon a polyester.

 

Aký tvar sedacieho vaku si vybrať?

Variabilita použitia sedacích vakov závisí od ich tvaru. Pokiaľ chcete sedací vak využívať prevažne na ležanie, odporúčame vaky v tvare vankúša, gule alebo hrušky. Tieto vaky sú podlhovastého, resp. oválneho tvaru, takže si na nich dokážete urobiť maximálne pohodlie.


Pokiaľ potrebujete vak určený výlučne na sedenie – napríklad ako náhradu kresla do obývačky, odporúčame vystužené vaky v tvare kresiel, ktoré nie sú polohovateľné ako klasické sedacie vaky, pretože si pevne držia svoj tvar v tvare kresla.


Pokiaľ chcete univerzálny vak, odporúčame vaky v tvare hrušky a oválu, ktoré sa dajú tvarovať podľa vašej aktuálnej požiadavky.


Taburetky

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na obľúbené taburetky, ktoré sú vhodné najmä do menších priestorov. Rovnako dobre však poslúžia aj na vykladanie nôh po celodennom zhone.  Pri taburetkách máme v našej ponuke dva základné typy taburetiek v tvare kocky a valca.
 

Vystužené taburetky – ich jadro tvorí vystužený rám, ktorý je potiahnutý mäkkým molitanom pre maximálny pocit pohodlia. Vonkajší obal taburetky si môžete zvoliť z rôznych materiálov z našej ponuky.

 

Klasické taburetky –  sú podobne sako sedacie vaky plnené EPS granulátom, takže sú príjemné mäkké a pohodlné. Taktiež ako pri sedacích vakoch si môžete vybrať z niekoľkých ponúkaných povrchových úprav.

 

 

Koľko peňazí chcem do vaku investovať?

Cena sedacích vakov závisí najmä od veľkosti, použitého materiálu a spôsobu zošitia vaku. Pri kúpe sedacieho vaku si treba uvedomiť, že si nekupujete len tak nejaký kus nábytku. Kupujete si svoju „leňošku alebo mazlíčka“, ktorý vás bude rozmaznávať, kamkoľvek ho umiestnite. Sedací vak je tvarovateľný, môžete si ho vymodelovať do požadovaného tvaru. Je ľahko prenosný – keďže sú sedacie vaky plnené EPS granulátom, sú ľahké a dajú sa ľahko presúvať, dokonca aj deťmi. No najväčším pozitívom sedacích vakov je ich priaznivý plyv na vaše zdravie a pohodie a do toho sa predsa oplatí investovať.

 Komfortný, polohovateľný sedací vak.

Sedací vak Stripes DG78

132,00 € s DPH
110,00 € bez DPH
 Metrážny predaj pevného, odolného polyesteru so vzorom trojuholníky.

Metráž vzorovaný polyester trojuholníky

14,99 € s DPH
12,49 € bez DPH
 Komfortný sedací vak na sedenie aj ležanie.

Sedací vak Stripes DG80

132,00 € s DPH
110,00 € bez DPH
 Odolné skladacie lehátko s trojstupňovým polohovacím systémom na záhradu, terasu, balkón či na pláž.

Jednofarebné skladacie lehátka

29,99 € s DPH
24,99 € bez DPH
 Polohovateľný sedací vak s retro vzorom do obývačky či študentskej izby.

Sedací vak Stripes DG79

132,00 € s DPH
110,00 € bez DPH