ÚvodČím je vak plnený

Čím je vak plnený

Náplň sedacích vakov tvorí špeciálne upravený polystyrén, ktorého jedinečnosť spočíva v zdravotnej nezávadnosti a  výborných termoizolačných vlastnostiach. Ich výhodu spoznáte najmä pri sedení na vakoch vonku.

 

Náplň sedacích vakov tvoria tisíce malých guličiek, ktoré sa vo vaku ľahko prevaľujú a umožňujú vám tak meniť tvar vaku. Vďaka tejto charakteristickej črte si tak na vaku dokáže naozaj každý urobiť to maximálne pohodlie. Vak sa vám vo všetkom prispôsobí a bude tak verne kopírovať tvar vášho tela. Mnohé z vakov sú pre túto vlastnosť využívané v relaxačných zónach a rehabilitačných centrách.

 

Originálnu náplň sedacieho vaku odlíšite od nekvalitných náplní jednoducho už vizuálnym porovnaním. Originálna náplň pozostáva z rovnakých, hladkých guličiek pravidelného tvaru, ktoré sa vyznačujú pevnosťou a vzdušnosťou (po stlačení guličky sa gulička vráti do pôvodného tvaru). Zatiaľ čo sa nekvalitná náplň (drvený stavebný polystyrén) vyznačuje kusmi polystyrénu nepravidelných tvarov. Granulát tohto zloženia je síce lacnejší ale vyznačuje sa nižšou životnosťou a môže obsahovať zdraviu škodlivé zložky v podobe lepidiel a iných nečistôt. Takáto náplň sedacieho vaku bude mať za následok nepohodlnosť vaku a spôsobí, že vak stratí svoje relaxačné vlastnosti – granulát sa vo vaku nemôže rovnomerne presýpať a stratí tak možnosť meniť tvar.

 

Prirodzenou vlastnosťou granulátu je, že po čase používania dochádza k jeho prirodzenému úbytku, čiže vak čiastočne stratí na objeme. Rozsah úbytku závisí od frekvencie používania vaku, od spôsobu jeho používania a od hmotnosti osoby, ktorá vak používa. Sedací vak sa dá však jednoducho doplniť, takže znovunadobudne svoj pôvodný objem.

 

Doplnenie granulátu do vaku sa realizuje cez zipsy, ktorými je granulát vo vakoch zabezpečený proti nežiadúcemu úniku. Po otvorení zipsov sa obal vrecka s granulátom jemne zasunie do otvoru vaku a granulát sa šetrne presype. Nakoniec zipsy poriadne uzatvoríme. Viac sa dočítate v článku Dopĺňanie náplne do sedacích vakov.

 

Čerstvý granulát je charakteristický svojim jemným „plastovým“ zápachom, ktorý sa však zakrátko vytratí. Nemusíte sa obávať, je zdravotne nezávadný.

 

Každý z jednotlivých typov vakov má určené odporúčané množstvo granulátu, ktorým sú vaky naplnené pre ich čo najväčšiu komfortnosť. Vám však toto naplnenie vaku nemusí vyhovovať, preto si náplň vaku môžete ľubovoľne regulovať podľa svojich individuálnych potrieb – objem granulátu vo vaku možno ľahko zväčšiť alebo zmenšiť cez spomenuté zipsy vakov. Príliš naplnený vak je tuhý a stráca svoju vlastnosť meniť polohu podľa vašich potrieb. Málo naplnený vak je zasa menej stabilný no o to dokonalejšie sa prispôsobí vašim požiadavkám.

 Polohovateľný sedací vak s retro vzorom do obývačky či študentskej izby.

Sedací vak Stripes DG79

132,00 € s DPH
110,00 € bez DPH
 Odolné skladacie lehátko s trojstupňovým polohovacím systémom na záhradu, terasu, balkón či na pláž.

Jednofarebné skladacie lehátka

29,99 € s DPH
24,99 € bez DPH
 Komfortný, polohovateľný sedací vak.

Sedací vak Stripes DG78

132,00 € s DPH
110,00 € bez DPH
 Metrážny predaj pevného, odolného polyesteru so vzorom trojuholníky.

Metráž vzorovaný polyester trojuholníky

14,99 € s DPH
12,49 € bez DPH
 Komfortný sedací vak na sedenie aj ležanie.

Sedací vak Stripes DG80

132,00 € s DPH
110,00 € bez DPH